Як обійти Рівне за декілька годин. Зазвичай туристи обминають Рівне, як бідне на туристичні пастки. Немає у нас приголомшливих замків та старовинних вуличок. Задача даного посту окреслити маршрут, що може здійснити людина, яку випадково закинуло в Рівне, і вона бажає залишити враження про місто та людей, або відчути дух рівнян, чим вони дихають і як проводять своє дозвілля. Не маючи можливості описати нічне життя з усіма небезпеками та перевагами, оскільки не веду нічне життя та не тусуюсь в сучасних молодіжних розважальних закладах, спробую придумати маршрут для туриста віку від 30 до 50 років, що цікавиться історією України в цілому та міст і сіл краю зокрема.
Почати маршрут, я рекомендую від Воскресенського собору. Воскресеньский собор був закладений 30 серпня 1890 року російським царем Олександром ІІІ. Освячено, а отже і введено остаточну експлуатацію було 8 жовтня 1895 року. Тобто собор будувався 5 років. Джерела згадують, що на місці сучасного кам"яного храму була дерев"яна церква, збудована Марією Несвицькою. Чи була цекрва на момент побудови собору мені поки не відомо.
В радянські часи в приміщенні був музей атеїзму. В період перебудови в 1989 році він перейшов церковній громаді, а в 1992 році після створення Української православної церкви Київського патріархату, та фактичного розділу Української церкви на дві гілки, та протистояння громад собор було розділено на два храми. Верхній перейшов конфесії Київського патріархату, нижній - підвальний до Московського. Зараз служби правляться в обох храмах собору.
Наскільки мені відомо, а інтернет мовчить, церковна громада Київського патріархату відвойовувала верхній храм, і забрала його, чи не силою. При цьому постраждали навість люди. Очолював "повстання" конроверсійна фігура і гарячий політик Василь Червоній. Прихожани Московського патріархату мають, чи мали зуб на Василя Михайловича. І коли 4 липня 2009 року Червоній загинув під час рибалки на ставку недалеко від Рівного. По чуткам під час грози він розмовляв по мобільному телефону. Тоді в цьому факті прихожани Московського партіархату побачили Боже провидіння та кару їхному лютому супротивнику.
Цікаво також, що під час відвидин Московського патріарха прихожан своєї епархії раптово припнилась велика злива, в чому православні Московської церкви теж побачили Божий промисл.
Майданчик біля Собору дуже жваве місце. Можливо тому, що це центр, а можливо тому, що тут сила силенна розважальних закладів, що працюють посиленно у свята та вихідні. Це одне з улюблених місць для рівнян для відпочинку.
Якщо ви розвернетесь на 180 градусів від Собору, ваш погляд впада на кафетерій Аміго. Це місце має свою історію. Колись тут розташовувався центральний гастроном, скорочено ЦГ, або цегельня. Це було чи не єдине місце, де варили каву. Справжню каву, і це місце збирало справжніх кавоманів. Нині кафетерій зберіг специфіку. Тут можна придбати легку їжу: тістечка, салати, четрверть піци. Звичайно чай, кава, капучіно. Є також спитртні напої. Але тут зазвичай не напиваються, хіба що поправляють здоров'я.
Якщо пройти в дворик під аркою, що трішки далі від кафе "Аміго", можна втрапити на одну з перших вулиць під назвою Шкільна. На на ній розташовується міський та господаський суди. По праву сторону кав'ярня "Анюта", де по чуткам варять добру каву.
Але ми не підемо на Шкільну ми скеруємо наш шлях в сторону катка для катання на ковзанах. Влітку тут катаються на роликових, взимку, його переобладнують та заливають водою, тому тут можна кататись на класичних ковзанах. Справа від катка торгівельно-розважальний центр "Злата Плаза", що має підземні торгові точки, тому він знаходиться також під катком. Тут же справа по ходу перший та єдиний в місті "МакДональдз". Асортимент відомий і не міняється від країни до країни. Ціни залежать від вашого доходу. Для одних високі, для інших мізерні.
Спускаємось по сходах і виходимо на майдан Короленка. Ідемо вздовж алеї, що веде до Краєзнавчого музею.
Friday, 4 July 2014
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment